ASVA PUHKEKÜLA – AJALUGU, HOBUSED JA PUHKEMAJAD SAAREMAAL

Asva puhkeküla pakub mönusat saaremaist puhkust – majutus, hobused ja vaatamisväärsused.
Oleme pereettevõte, kel ligi paarikümneaastane hobusekasvatuse kogemus. 2016. aastal avasime Asval ka puhkekompleksi, kus põhiliselt suveperioodil on võimalik tõeliselt saaremaist puhkust veeta.

MAJUTUS

Asva puhkeküla pakub majutust Asva külas asuvas Lauri talus, mis asub pronksiajast pärit linnusasula kunagise asukoha – Asva linnamäe – vahetus läheduses. Lauri talukompleksi kuulub renoveeritud rehielamu, ait ja kämpingud. Samuti saunakompleks, kus asub toru- ja tünnisaun, duširuumid ning wc-d. Veidi eemal saab pisikese tiigi kaldal nautida iglusauna mõnusid. Territooriumil on ka laste mängumaja ja ronimisatraktsioon, võimalus mängida lauatennist ja discgolfi. Lisaks on külastajate käsutuses varjualused, istumiskohad terrassidel ja lõkkekohad koos grillidega. On võimalus laenutada jalgrattaid ja kokkuleppel ka erinevate matkade korraldamise võimalus. 
Lauri talus on kokku 28 voodikohta, millele lisandub ööbimisvõimalus rehielamu teisel korrusel ning telkimisplatsid. Ööbida saab kuues ruumikas kämpingutoas, kus igas toas on üheinimese voodi või nari ja laiem voodi ehk kokku ruumi kuni neljale inimesele. Lisaks aidamaja, kus ca 100 aastat vana ait on põhjalikult renoveeritud ja kus asub 2 tuba, milles mõlemis lai kaheinimese voodi. Lisaks on oma magamisvahenditega võimalik ka ööbida rehielamu teisel korrusel, mille avatud ruumis mahub ööbima kuni 30 inimest. See on eriti sobilik suurematele lastegruppidele või laagrimajutuseks. Samuti jagub Lauri talu õuel piisavalt ruumi telkimiseks.

Kämpingumajade ja aida vahetus läheduses asub saunakompleks, kus on pesemisvõimalus ning tualetid, samuti on wc ja dušš rehielamus. Lauri talus ööbijad saavad kasutada rehielamus asuvat kööki, kus kõik toidu tegemiseks vajalik ning ka asjade hoidmiseks suurem külmik. Külmik ja mikrolaineahi asuvad ka aidamaja Vahelikus.

Hinnakiri:

  • 4-kohaline kämpingumaja – 50.00€/ööpäev, üksi või kahekesi ööbides 20.00€/inimene
  • 3- kohaline kämpingumaja – 40.00€/ööpäev, üksi või kahekesi ööbides 20.00€/inimene
  • 2 kohaline aidamaja 40.00€/ööpäev, üksi ööbides 25.00€/ööpäev
  • Magamiskoht rehielamu teisel korrusel oma varustusega – 10.00€/ööpäev
  • Telkimiskoht – 10.00€/ööpäev
  • Haagissuvila parkimine – 10.00€/ööpäev
  • Tünnisaun (meie puud, ise kütad) – 60.00€ (arvesta kütmiseks ca 3 tundi)
  • Iglusaun (meie puud, ise kütad) – 25.00€/2 tundi (iga järgnev tund 10.00€)
  • Rehielamu seminariruumi rent – 15.00€/tund

Majutusruumid saab kätte kell 15.00 ja tubadest tuleb lahkuda järgmisel päeval kell 12.00
Saunade pikem kasutamine, toitlustamine, suvepäevad, pikemaajaline puhkus ja muud üritused kokkuleppel.